Початок весняно-польових робіт в ПП «Західний Буг»

Весна 2018 року є дещо пізньою з огляду на попередні роки, тепла погода встановилась лише наприкінці березня. Більшість робіт були відтермінованими в часі до 1 місяця в порівнянні з попередніми роками.

Перезимівля озимини пройшла добре. Суттєвих втрат і випадіння рослин не відбулось, навіть попри наявність низки полів з високими показниками густоти. Незначні ознаки і втрати старого листя можна помітити лише на густих посівах озимого ячменю і озимого ріпаку.

Початок весняно польових робіт в компанії «Західний Буг» було розпочато з операції внесення мінеральних добрив на озимих культурах. Особливу увагу було приділено збільшенню норм азотних добрив з огляду на уповільнене відновлення вегетації, та низький рівень мінерального азоту в грунті, цьогоріч. Це перш за все спровоковано тривалим періодом низьких температур впродовж осені-зими, а також великою кількістю опадів в період осінь 2017 – весна 2018. Відповідно типова мінералізація була уповільнена, а надмірні опади спричинили промивання певного відсотку мінерального азоту на низькопрофільних мінеральних типах грунтів (піщані, карбонатні). Завдяки результатам агрохімічної лабораторії було отримано підтвердження застережень щодо вмісту мінерального азоту в грунтах компанії. Відповідно норми першого азотного живлення на зернових коливалась в межах 60-110 кг/га д.р. в залежності від стану розвитку культур.

Посів ярих культур було розпочато 4 квітня. Пізня весна внесла корективи в розподіл структури посівів змістивши баланс в сторону більш пізніх ярих (сої, кукурудзи), попри це було прийнято рішення до 10 квітня проводити посівну ярої пшениці і гороху. Продуктивність посівних комплексів компанії дозволяє проводити посів до 800 га/добу.

Попри неоптимальні умови відновлення вегетації озимих культур та зменшеного вікна посіву ранніх ярих, достатня кількість матеріального та технічного забезпечення та висококваліфікований персонал компанії дозволяє компенсувати більшість моментів пов’язаних зі зміною агротехнологій викликаних даними умовами.