Половину усіх цукрових буряків у Львівській області в 2018 році виростила компанія «Західний Буг»

За підсумками 2018 року агрокомпанія «Західний Буг» упевнено наростила свої потужності та збільшила врожайність культур, які вирощує на своїх полях, що дало змогу зайняти лідерські позиції в західному регіоні. Так, торік компанія засіяла понад 35,5 тис. га земель.

Варто зауважити, що не лише значні площі посівів, а насамперед висока урожайність – це основне досягнення компанії «Західний Буг». Високоякісне насіння, протестоване у власній агрохімічній лабораторії; випробування насіння на власних демонстраційних полігонах; фаховий підбір добрив і вчасне та якісне підживлення в підсумку забезпечили компанії «Західних Буг» урожайність подекуди на третину більшу, ніж загалом по Україні.

Якщо ж говорити мовою цифр, то валовий збір цукрових буряків 2018 року становив 340 тис. тонн. Загалом компанія «Західний Буг» у 2018 році засіяла цукровими буряками понад 5 тис. га, що становить майже 2% загальної кількості цукрових буряків, які вирощували минулоріч сільськогосподарські компанії України.

Урожайність цукрових буряків на полях компанії «Західний Буг» 2018 року становила 66,4 т/га. Водночас у середньому по Львівській області – лише 59,2 т/га, а загальноукраїнські показники відстають від нашої врожайності більш як на чверть – середня урожайність цукрових буряків по Україні – 49 т/га. І тут справді є чим пишатися, адже кожну другу тонну цукрових буряків у Львівській області виростила саме компанія «Західний Буг».

Визначне місце серед культур, які засіває компанія, займає і кукурудза. Її врожайність у 2018 році становила 11,85 т/га, що на 25% більше, ніж у середньому по Львівщині, та на 36% більше, ніж у середньому по Україні.

Але справжнім лідером у національному масштабі став озимий ячмінь. Його врожайність на полях, які обробляє «Західний Буг», сягнула 7,5 т/га, що на 20% більше, ніж по області, й аж на 64% більше, ніж по Україні! Майже чверть усього ячменю, вирощеного на Львівщині, – заслуга компанії «Західний Буг».

Не можна оминути увагою і результати озимого ріпаку: врожайність 2018 року становила 3,86 т/га, по області – на 19% менше, а по Україні – на 30% менше.

Компанія «Західний Буг» показує стабільний приріст урожайності від 2013-го й до 2018 року: в середньому щодо всіх культур – 6-7% на рік. Сумарний приріст врожайності 2018 року відносно врожайності 2013 року становить близько 37%.

А лідером за площею посівів компанією, звісно, була пшениця. Так, посіви озимої становили понад 8,5 тис. га, а ярої – 3,2 тис. га. Середня врожайність – 65,2 ц/га і 56,0 ц/га відповідно.

У 2019 році компанія «Західних Буг» планує лише поліпшувати результати. Сподіваємося, погода сприятиме нам у цьому.